ΜΕ ΔΥΟ ΧΡΥΣΑ,1 ΑΡΓΥΡΟ ΚΑΙ 1 ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ Η ΤΟΛΜΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ KICK BOXING

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick Boxing της Ελληνικής Ομοσπονδίας ΠΟΚ διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο ‘Δύο Αοράκια’ στο Ηράκλειο Κρήτης στις 8-9-10-11 Δεκεμβρίου 2022. Η συμμετοχή ανερχόταν στους 1800 αθλητές –ριες σύμφωνα με την ΠΟΚ και πραγματοποιήθηκαν σε 8 τατάμι και 3 ring. Το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό με συμμετοχή πρωταθλητών –ρίων μεγάλης εμπειρίας σε όλες τις κατηγορίες. Δικαίωμα συμμετοχής είχαν οι κατηγορίες παίδων – κορασίδων, εφήβων – νεανίδων και ανδρών – γυναικών. Τα στυλ που ήταν στο πρόγραμμα ήταν:

Σ’ αυτή την μεγάλη διοργάνωση συμμετείχε και ο Α.Σ ‘H Tόλμη’ Κιλκίς με:

• Τσαρσηταλίδης Δημήτριος, ανδρών, έως 75 kg, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο στυλ Full Contact και το χάλκινο μετάλλιο στο στυλ Low Kick και είναι μέλος της εθνικής Ελλάδος
  • Τσομπάνη Άννα, γυναικών, έως 70 kg, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο στυλ Low Kick και αργυρό μετάλλιο στο στυλ Κ1 και είναι μέλος εθνικής Ελλάδος
  • Πουρσανίδης Σταύρος, εφήβων, έως 63 kg, αγωνίστηκε στο στυλ Kick Light με πολύ καλή παρουσία και στο στυλ Light Contact αλλά στερήθηκε την διάκριση. Είχε δυναμική παρουσία παρά το ήταν η πρώτη συμμετοχή του σε πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Συγχαρητήρια έδωσαν ο πρόεδρος του συλλόγου κ.Ζαμανόπουλος Ιωάννης και οι προπονητές Λεμονίδης Γεώργιος, Λεμονίδης Σταύρος και Λεμονίδης Μιλτιάδης και εύχονται καλή επιτυχία στις διοργανώσεις που έρχονται.